Sitemizde şuan toplam 2322 film bulunmaktadır.

Poldark 2.Sezon izle

4

YUKARIDAKİ BÖLÜM BUTONLARINDAN İZLEYECEĞİNİZ BÖLÜMÜ SEÇİNİZ

24.288
FILM BILGILERI 7 sene önce eklendi
Poldark 2.Sezon izle
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Poldark, BBC One’ın 2015’te yayına giren, ilk sezonuyla tam 9,8 milyon izleyici ile buluşmuş olan tarihi drama dizisi. Sadece İngiltere’de değil Amerika ve dünyanın geri kalanında da oldukça büyük bir izleyi kitlesiyle buluştu. Ülkemizde de geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan Amerikan eğlence televizyonu TLC tarafından yayınlanan ilk sezonu, gayet iyi izlenme oranları yakaladı. Tabii hepsi bu da değil. Korsan yöntemler de hesaba katılınca dizinin dünya çapında 20 milyon civarında izleyiciye ulaştığı tahmin ediliyor. Benim tahminim ise rakamın daha da yukarılarda olduğu yönünde.
Winston Graham’ın aynı adlı roman serisinden Debbie Horsfield tarafından uyarlanan senaryoyla, birer saatlik 8 bölüm olarak çekilen ilk sezonun ardından, yeni sezon 10 bölüm olarak plânlanmış. Poldark, uzun bir roman serisi olduğundan (13 kitap) sezon uzatılması durumunda, senaryo bakımından sıkıntı yaşamayacak bir yapım. Zaten dizi, daha en baştan 5 sezonluk anlaşma ile işe başladı. Bir de yüksek izlenme oranları ve iyi eleştiriler alınca, BBC ile 6. sezon anlaşmasını da imzaladı.
Dizinin yeni sezon çekimleri geçtiğimiz Eylül aynıda başladı. Beklentilerin üstüne çıkması sebebiyle senaryoda bir takım ayarlamalar yapıldı. Bu beklenti meselesini yukarıda yazmıştım, dizi ortalamanın üstü bir yapım olarak plânlandı, ancak yüksek izlenme oranları ile bir anda “amiral gemisi”ne dönüştü. İşte bu yüzden 8 değil de 10 bölümlük bir ikinci sezon plânlandı. Bu yüzden de dizinin 2. sezonu ilk plândan farklı olarak, 2016 Nisan ayında değil, Eylül ayında yayına girecek.
BBC’nin Poldark’ı geçen sezon sona eren Downton Abbey’nin tahtına oturttuğu bilinen bir gerçek. Bundan sonrasında ise gereken tek şey, izlenme oranlarının düşmemesi ve 6 sezonun tamamlanması.
Hikâye, oldukça iyi bir isme sahip asil hanedanın en pervasız üyesi olan, Ross Poldark’ı merkezine alıyor. 18. yy. sonlarında Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nın hemen sonunda (1783) Ross Poldark’ın ordudan terhis olmasıyla başlayor. İngiltere’nin güneybatısındaki Cornwall’da geçiyor. Gelişmekte olan madencilik sektöründe yatırımları olan Ross Poldark’ın bir asilzadeye göre oldukça sıra dışı olan yaşam öyküsünü anlatıyor. Irgat ve maden işçileriyle oturup, sohbet eden, köylülerden bir eş seçen asilzade, dünyanın her yerinde ve her dönemde sıra dışı olarak algılanır, işte hikâyemizin kahramanı Ross Poldark böyle biri.

 • Kategori Diziler, yabancı dizi izle
 • Ülke
 • Yapım Yılı
 • IMDB Puanı
 • Tür , ,
 • Oyuncular: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed

 • Etiketler, , , , , , , , , , ,
 • BENZER FILMLER
  Game Of Thrones 8.Sezon izle
  IMDB Puanı: 9.5
  134.380 izlenme
  The Protector – Hakan: Muhafız 2.Sezon izle
  IMDB Puanı: 7.5
  12.299 izlenme
  The Walking Dead 9.Sezon izle
  IMDB Puanı: 8.4
  703.648 izlenme
  The Protector – Hakan: Muhafız 1.Sezon izle
  IMDB Puanı: 9.5
  20.706 izlenme
  The Originals 5.Sezon izle
  IMDB Puanı: 8.3
  21.480 izlenme
  The 100 5.Sezon izle
  IMDB Puanı: 7.8
  27.494 izlenme
  The Expanse 3.Sezon izle
  IMDB Puanı: 8.3
  16.798 izlenme
  Westworld 2.Sezon izle
  IMDB Puanı: 9.0
  70.887 izlenme
  YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?